با فتح شدن آسمان توسط انسان،خطوط هواپیمایی پدید آمدند و هرساله به تعداد آن ها افزوده شد به صورتی که در خدمات با هم به رقابت پرداختند.در متن زیر 5 ایرلاین برتر سال 2019 را معرفی و بررسی می نماییم.

 

1:قطر ایرویز/QATAR AIRWAYS

QATAR AIRWAYS

این خطوط هواپیمایی جوان در مدت کوتاهی توانست خود را در لیست بهترین های دنیا قرار دهد و در سال 2019 به رتبه نخست دست پیدا کند.شرکت هواپیمایی قطر ایرویز با خدمات ممتازی که ارائه میدهد به بیش از 140 مقصد تجاری و تفریحی در سراسر اروپا،خاورمیانه،آسیا،اقیانوسیه،آمریکای شمالی و جنوبی دست یافته است.

2:شرکت هواپیمایی سنگاپور

SANGAPORE AIRLINES

شرکت هواپیمایی سنگاپور یکی از مشهورترین مارک های مسافرتی در سراسر جهان است. این هواپیمایی یکی از جوانترین ناوگان های هواپیما در جهان با شبکه گسترده در شش قاره را دارد. ، برند سنگاپور یک نماد قابل تشخیص در سطح بین المللی است و استانداردهای بالایی از مراقبت و خدماتی را که به  مشتریان شرکت هواپیمایی سنگاپور انتظار دارند ارائه کرده است.

3:ANA All Nippon Airways

ANA

ANA All Nippon Airways بزرگترین شرکت هواپیمایی در ژاپن است. ANA که در سال 1952 تأسیس شد ، به حدود 80 مسیر بین المللی و بیش از 110 مسیر داخلی پرواز می کند. ANA از سال 1999 عضو اتحاد ستاره بوده است.باشگاه مشتریان این شرکت بیش از 29 میلیون نفر عضو دارد.همچنین این شرکت بزرگترین اپراتور بویینگ 787 است.

4:شرکت کاتای پاسیفیک

Cathay Pacific Aircraft_1

گروه کاتای پاسیفیک که مقر اصلی آن هنگ کنگ است در سال 1946 افتتاح شد و امروزه بیش از 200 مقصد در آسیا،آمریکای شمالی،استرالیا،اروپا و آفریقا با ناوگانی نزدیک به 200 هواپیما دارد.این هواپیمایی جزء بنیانگذاران اتحاد جهانی ONE WORLD  است.

5:هواپیمایی امارات1920_The-Emirates-Boeing-777-300ER-2-239305

امارات که در سال 1985 تأسیس شد و فقط با دو هواپیما کرایه ای از پاکستان ایر کار خود را شروع کرد و   هم اکنون ناوگانی بیش از 230 هواپیما دارد و در حال حاضر به بیش از 140 مقصد در بیش از 80 کشور جهان پرواز می کند. شبکه امارات به طور مداوم در حال گسترش است و بیش از 1500 پرواز در هفته دبی را به مقصد خود ترک میکند.

 

درپایان این نکته قابل توجه است که تمام این شرکت ها در قاره آسیا می‌باشد و 2تا ار آن‌ها در خاورمیانه است که میزان اهمیت خطوط هوایی برای هرکشور را مشخص میکند.امید است روزی در این لیست نامی از ایرلاین های ایرانی باشد.

 

 

منبعwww.worldairlineawards.com