6 نکته ی مهمی که قبل از ورود به کلیسا باید بدانید

کلیساها و اماکن مذهبی یکی از پربازدیدترین مکان هایی است که هر گردشگری با هر سلیقه و مذهبی را به خود جذب میکند. ولی طبیعتا به دلیل احترام و ارزشی که برای مقدسات قائل هستند، این اماکن آداب خود را برای ورود دارند که در ادامه مطلب با آنها آشنا می شویم :

1)پوشش مناسب

برای ورود به اماکن مذهبی پوشش مناسب، هم برای آقایان و هم خانم ها باید رعایت شود. برای مثال شلوار کوتاه و تاپ بدون آستین ممنوع است.

praying in church

2)خوردن ممنوع

از خوردن و آشامیدن در کلیسا خودداری کنید. جالب است بدانید که حتی جویدن آدامس هم نوعی بی احترامی محسوب می شود.

3)سکوت را رعایت کنید.

ایجاد سر و صدا و برهم زدن آرامش کلیسا جزء آن دسته کارهایی است که باید شدیدا از آن بپرهیزید. حتی در بعضی از کلیساها به دلیل ایجاد احتمالی صدا، با کفش پاشنه بلند به شما اجازه ورود نمیدهند. در ضمن گوشیتان را قبل از ورود به کلیسا سایلنت کنید.

be quiet

4)عکسبرداری ممنوع

جالب است بدانید که در برخی از کلیساها عکس و فیلم گرفتن هم ممنوع است و به معنای بی احترامی به نمادهای مذهبی به شمار می رود. پس حتما قبل از عکس گرفتن مطمئن شوید که شما اجازه ی این کار را دارید.

take photo

5)کمی احتیاط کنید!!

در بعضی از کلیساها برای ورود سربندی را باید بر روی سر داشته باشید ( برای فرقه های خاص ) و گذاشتن کلاه و عینک بر روی سر هم از موارد ممنوعه حساب می شود.

6)باوقار باشید

لم دادن و به صورت غیر متعارف نشستن در کلیساها نشانه ی بی احترامی است و همیشه سعی کنید وقار و متانت خود را در این مکان ها حفظ کنید. حتی اگر در گوشه ای هستید، بهتر است که صاف و متین بایستید و یا بنشینید.

in the church

پوشیدن لباس مناسب با کشور مقصد، نه تنها باعث می شود که میزبانی گرم تری نصیبتان شود بلکه کمتر به چشم جیب برها بیایید.

و حرف آخر اینکه خواهی نشوی رسوا، همرنگ جماعت شو 😉

 

مترجم و گردآورنده : محبوبه برزگر

منبع : stbridgeteastfalls و beulahbaptist